image/png;;;amway founders.png

Richard DeVos

1959. aastal asutas Richard DeVos koos Jay Van Andeli, oma kauaaegse sõbra ja äripartneriga, ettevõtte Amway. Ettevõte töötab otsemüügisektoris ja sellel on filiaalid rohkem kui 80 maailma riigis, andes äri ehitamise ja Amway toodangu levitamise võimaluse rohkem kui 3 miljonile inimesele.

DeVos toetab ka paljusid spordisündmusi ja on korvpalliklubi NBA Orlando Magic omanik. Tunnustatud oraatori ja lektorina on ta esinenud sadade tuhandete inimeste ees kogu maailmas. Pärast südame transplantatsiooni 1997. aastal hakkas DeVos juhtima organisatsiooni United Network for Organ Sharing – USA keskse organite transplantatsiooni registri – lektorite kollektiivi.

DeVos osutab koos abikaasa Heleniga oma kodulinnas heldet abi haiglatele, kõrgematele õppeasutustele ja organisatsioonidele, mis propageerivad kunsti, aga samuti rohkearvulistele organisatsioonidele kogu USA territooriumil. Neil on neli last ja kuusteist lapselast. Nende noorim poeg Doug on Amway president.

image/png;;;amway_founders_1.png

Jay Van Andel

1959. aastal asutas Jay Van Andel koos Richard DeVosi, oma kauaaegse sõbra ja äripartneriga, ettevõtte Amway. Ettevõte töötab otsemüügisektoris ja sellel on filiaalid rohkem kui 80 maailma riigis, andes äri ehitamise ja Amway toodangu levitamise võimaluse rohkem kui 3 miljonile inimesele.

Van Andel on kogu oma elu toetanud majandusliku tegevuse vabaduse ideed. Ta oli Ameerika Kaubanduskoja juht, Jamestown Foundationi direktor, Ameerika saadik ja peakomissar Genoa Expo 1992 ajal, samuti Heritage Foundationi juht. Jay ja Betti Van Andeli fond on andnud väga suure panuse tähtsatesse projektidesse, mis toetavad majanduslikku arengut, tervishoidu, haridust ja kunsti.

Van Andeli lapsed on Amway juhatuse liikmed. Steve Van Andel on Amway juhatuse esimees.