image/png;;;the_amway_story_1.png

XX sajandi 50. aastad

Sõprus ja ärivõimalused

Jay Van Andel ja Richard DeVos alustasid oma äritegevust 50. aastatel XX sajandil, kasutades otsemüügimudelit bioloogiliselt aktiivsete lisandite NUTRILITE™ jaoks. See mudel õigustab ennast ka praegu, kuna inimesed ja sidemed nende vahel on iga eduka äri aluseks. Tänu isiklikule, individuaalsele lähenemisele oma klientidele arenes nende äri väga dünaamiliselt. 1959. aastal hakkasid Richard, Jay ja mõned nende äripartnerid otsima uut toodangut, mis aitaks neil oma pakkumist laiendada. Nende otsingute tulemusena tekkis uus majapidamise puhastusvahend Amway, mis praegu kannab nimetust «Universaalne puhastusvedelik L.O.C.™ Multi-Purpose Cleaner». Uut toodet saatis suur edu, luues uusi võimalusi äriks.

image/png;;;the_amway_story_2.png

XX sajandi 60. aastad

Amway ärimudeli sünd

Jay Van Andel ja Richard DeVos tahtsid jagada oma edu inimestega, kes jagasid samasuguseid väärtusi ja olid samasuguse maailmavaatega. Nad lõid unikaalse ärimudeli, mis lubas teistel ühineda Amway’ga ja saada kasu, osaledes selle äri arengus. See mudel, mis põhineb tunnustusel ja preemiatel müügi eest, areneb ka praegu Аmway turgudel kogu maailmas.Amway toodang kodumajapidamise jaoks, sealhulgas ka sellal turule lastud pesupulber SA8™, oli väga edukas. Mitmete järgnevate aastate jooksul laiendas ettevõte oma koosseisu 700 inimeseni, pakkudes 200 unikaalset toodet ja tehes koostööd rohkem kui 100 tuhande ettevõtjaga. Amway aastaläbimüük kasvas järsult, ületades esmakordselt 500 tuhande dollari taseme (jaekaubanduse hinnatav tase).

image/png;;;the_amway_story_3.png

XX sajandi 70. aastad

Globaalne areng

Tänu kaasaegsele ärimudelile, unikaalsetele väärtustele, aga ka piiramatutele arenguvõimalustele ühines Amway’ga üha rohkem inimesi. XX sajandi 70. aastate keskel sõitsid Amway veokid igal aastal rohkem kui 5,23 miljonit kilomeetrit, pakkudes toodangut miljonitele ettevõtjatele.Ettevõte alustas tegevust ka välisturgudel, avades filiaale kolme kontinendi kaheksas riigis. 1971. aastal avati osakond Austraalias, aga 1975. aastal alustasid tegevust Amway osakonnad Euroopas, Hongkongis ja Malaisias. Amway osakond Japan Limited (AJL), mis avati Tokios 1979. aastal, kasvas kiiresti üheks ettevõtte kõige suuremaks turuks.

image/png;;;the_amway_story_4.png

XX sajandi 80. aastad

Üle 1 miljardi dollari ja edasine kasv

Amway tervise- ja õige toitumise kaupade tootmine viis uudse veepuhastussüsteemi väljatöötamise ja juurutamiseni, millel oli samuti suur edu. Puhta vee kättesaamine on probleemiks paljudele inimestele kogu maailmas. Seepärast on Amway uurimustes veepuhastussüsteemi loomine olnud üks prioriteetidest. eSpring™, Amway veepuhastusliin, on toode, mida praegu maailma turgudel aktiivselt müüakse.

Hinnatav aastane jaemüük saavutas esmakordselt 1 miljardi dollari taseme. Amway laiendas peakontorit Adas Michiganis. Ettevõte ehitas ka uue kosmeetikavahendite tehase, kus töötatakse välja ja toodetakse kaubamärgi ARTISTRY™ tooteid.

image/png;;;the_amway_story_5.png

XX sajandi 90. aastad

Perekond ennekõike

Amway juhtimise ja juhatuse esimehe ülesanded võtsid pärast isasid üle Steve Van Andel ja Doug DeVos. XX sajandi 90. aastad tõid ettevõttele edasise arengu. Jaekaubanduse hinnatav tase saavutas 5 miljardi dollari piiri.

Eesmärgiga parandada kaubamärgi tuntavust, sponseeris Amway Japan 1998. aastal Nagano taliolümpiamänge Jaapanis. Kogu maailmas toetasid Amway regionaalsed osakonnad oma ettevõtjaid kohalike Amway veebilehekülgede käivitamisel, mis aitasid arendada meie toodangu müüki Internetis.

image/png;;;the_amway_story_6.png

XXI sajand

Amway areng jätkub. Me oleme rahvusvaheline ettevõte, mille maksumust arvestatakse miljardites dollarites, mis parandab kogu maailmas inimeste elukvaliteeti, pakkudes neile võimalust äri arendamiseks rohkem kui 80 rahvusvahelisel turul. Amway toodang levib rohkem kui 3 miljoni ettevõtja läbi kogu maailmas, kellest 500 tuhat töötavad Euroopas.

Praegu tegutseb Amway 28 Euroopa riigis.

Meie missioon on meie klientide elukvaliteedi parandamine. Me lõime unikaalse globaalse ettevõtjate ühenduse, kes teevad üksteisega koostööd. Me oleme uhked oma põhimõtete, inimeste ja toodangu üle, need võimaldavad meil mängida positiivset rolli suure hulga inimeste elus kogu maailmas.